3 główne trendy rozwoju zamówień publicznych – Procurement Influencers Talks (odc.6)

zamówień publicznych

Otoczenie biznesowe w ostatnich kilku latach intensywnie się zmienia. Ma to związek m.in. z postępującą digitalizacją danych, elektronizacją czy coraz powszechniejszą w różnych obszarach naszego życia automatyzacją. Dotyczy to także zamówień publicznych. Poznajmy więc kluczowe trendy, wpływające na ten obszar.

 Podczas panelu Eksperci Pzp poruszyli takie zagadnienia jak:


  • Początki elektronizacji w Polsce
  • Przyszłość zamówień publicznych
  • Wykorzystanie danych w zamówieniach
  • Technologia w zamówieniach publicznych
  • Edukacja rynku zamówień publicznych

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. Całość jest dostępna na naszym kanale YouTube:

Okiem Ekspertów PZP: przyszłość zamówień publicznych – #PI Talks (odc. 6)

W rozmowie, którą przeprowadził Piotr Kaliński, Head of OnePlace Marketplanet z Hubertem Nowakiem, prezesem Urzędu Zamówień Publicznych oraz Andrzejem Dulką, prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji pojawił się wątek dotyczący przyszłości zamówień publicznych i tego, co wpływało i wpływa na zachodzące zmiany.

Digitalizacja, cyfryzacja, elektronizacja, automatyzacja czy data analyst to hasła, które towarzyszą słuchaczom w trakcie tej rozmowy. Są to procesy, których wpływ na zamówienia publiczne, ale także i biznes, był ogromny. Prezes UZP wskazał 3 elementy, które są ważne w kontekście zachodzących zmian i które w ostatnich latach udało się już zbudować:

  • ramy prawne zapewniające równowagę między interesariuszami rynku – wykonawcy mogą uczestniczyć w rynku a interes zamawiających jest zabezpieczony
  • narzędzia umożliwiające elektronizację, które zbierają dane i wspierają codzienną pracę Zamawiających i Wykonawców
  • fakt, że wszyscy zaczęli współpracować i rozmawiać ze sobą. „Zamawiający wsłuchują się w wykonawców, wykonawcy się wsłuchują w zamawiających” – powiedział Hubert Nowak. Nie zawsze jest to po równo, ale proces się zaczął i trend jest korzystny.

Niebawem zostanie także opublikowany raport Marketplanet „Przyszłość i wyzwania zamówień publicznych”. Nie przegap tego wydarzenia! Zapisz się, aby otrzymać dostęp do raportu zaraz po jego opublikowaniu


Jaka jest więc przyszłość zamówień publicznych?


UZP

Urząd Zamówień Publicznych
https://www.gov.pl/web/uzp/

PIIT

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
https://www.piit.org.pl/


1 Shares:
Może Cię zainteresować