Te pytania warto zadać, rozpoczynając pracę na stanowisku Kupca

Te pytania warto zadać, rozpoczynając pracę na stanowisku Kupca

Pierwszy dzień nowej pracy. Obejmujesz stanowisko Kupca w Dziale Zakupów. Podpowiadamy, na jakie pytania warto poznać odpowiedzi, aby lepiej poznać nowe obowiązki i stanowisko pracy, tak aby onboarding był skuteczny i efektywny – zarówno z punktu widzenia zatrudniającego, jak i zatrudnianego. Zestaw pytań dla rozpoczynających pracę w roli Kupca podzieliliśmy na 3 obszary, w których on funkcjonuje – własny dział, pozostałe działy w firmie oraz otoczenie zewnętrzne.

Stanowisko: Kupiec w Dziale Zakupów

Każdy pracownik w swojej karierze zawodowej ma sytuację w której radykalnie zmienia się jego otoczenie pracy, podejmuje nowe obowiązki bądź zmienia firmę. Złożoność okoliczności tej zmiany ma kilka płaszczyzn. Wchodzisz w relację nie tylko z nową Organizacją,w której właśnie rozpoczynasz pracę, ale także z pozostałą częścią firmy, na rzecz której będziesz realizował funkcje usługowe. Oczywiście należy pamiętać, że w warunkach profesjonalnej współpracy jest to partnerstwo, pozwalające generować szereg pomysłów optymalizacyjnych na rzecz prowadzonych zakupów i mające wspólny mianownik w postaci osiągania założonych celów strategicznych. Trzecią stroną tych relacji jest otoczenie zewnętrzne firmy, czyli w większości są to dostawcy lub kooperanci.

Czy zastanawiałeś się, jak strategia wpływa na budowę Działu Zakupów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak przyjęta strategia i wyznaczone cele wpływają na kompetencje pracowników i budowę Działu Zakupów.

0 Shares:
Może Cię zainteresować